top of page
yaron margolin ירון רגולין מטפל

אודותיי

ירון מרגולין - מפתח שיטת לחיצות ההחלמה

שמי ירון מרגולין, יליד תל עדשים ואב לשניים.


ב-30 שנות הניסיון שלי זכיתי לטפל באלפים רבים בשיטת "לחיצות ההחלמה" אותה פיתחתי. בחדר הטיפולים אני משחרר ומרפה כאבים ארוכי שנים הנתפסים כבלתי ניתנים לטיפול, מחלות וכשלי תפקוד, ומוביל את המטופלים בתהליכים משני חיים של התפתחות וצמיחה מבחינה אישית ועסקית.

למרות שבנעוריי הייתי תלמיד פרטי של חנה הון, ממבשרות האוסטאופתיה בישראל,
את הקריירה שלי התחלתי כרקדן וכוראוגרף.
כלת פרס ישראל ואחת ממייסדות המחול הישראלי, ירדנה כהן, היתה ממורותיי הראשונות. המשכתי את לימודי בבריסל, פריז וניו-יורק. מאז ומתמיד הריקוד היה בשבילי סמל לכבודו, חירותו ויופיו של האדם.

 

בשנת 1986 ייסדתי את "להקת המחול ירון מרגולין", הוותיקה שבלהקות המחול החוץ ממסדיות בארץ, אשר זכתה להצלחה יוצאת דופן בארץ ובעולם. עבודות הלהקה יצרו תפנית עזה ביצירת המחול בארץ, והיו מהפקות המחול המדוברות ביותר.

כמו כן ייסדתי את "להקת המחול הרב-תרבותית" לנוער יהודי וערבי שזכתה להכרה והצלחה גדולה, בה חברו זה לצד זה בני נוער שהוגדרו כנוער במצוקה, נערים ערבים ממחנות הפליטים, ועולים חדשים מחבר העמים ואתיופיה.

שיטת לחיצות ההחלמה הופיעה לראשונה כשיטה ייחודית שפיתחתי להגמשת רקדני להקת המחול, ללא הקשרים טיפוליים. השיטה עוררה עניין רב והועברה לרקדנים רבים מחוץ ללהקה בסדנאות הגמשה ייחודיות. תלמידי הגיעו לירושלים מרחבי הארץ, ממכסיקו, ארגנטינה, שוויץ, גרמניה, אנגליה, ניו-יורק ואפילו יפן!

הראשונה להבין את כוחן של לחיצות ההחלמה הייתה טל לבנה, תלמידתי היקרה העומדת כיום בראש בית-מחול משגשג משלה. באמצע שנות ה-80 היא פנתה אלי בבקשה שנראתה משונה בעיניי - שאטפל בשיטה זו באחד ממקורביה, החולה בסרטן. בשנת 1987 לערך, כשאותו קרוב החלים לחלוטין, ידענו שהכלי שבידנו מכיל סודות גדולים על החלמת האדם. שיטת "לחיצות ההחלמה" החלה להתפתח בקצב מסחרר.

 

השיטה התגלתה ככלי יעיל באופן חסר תקדים לשיקום, פיתרון בעיות כאב, מחלות, וכן ליצירת רוגע ואיזון נפשי. הלחיצות העדינות וטכניקות המתיחה חודרות למעמקי השריר ומשחררות אותו מעודפי סידן ומרעלים מסוכנים הגורמים להגבלת תנועה ובפגיעה במערכות הגוף.

 

כוחן הגדול ביותר הוא בפריצת דמימות - כיווצים כרוניים שהנושא אותם לעיתים קרובות לא מודע אליהם, המשפיעים על תפקוד הגוף, על יכולתו להתרפא, על תפיסת המציאות ועל תהליכי החשיבה וההתמודדות עם רגשות. לחיצות ההחלמה התגלו ככלי מפליא להתפתחות אישית ולשחרור רגשי, גופני ונפשי.

הקליניקה הוצפה במטופלים, והביקוש גדל עד כדי כך שלצד אימון הרקדנים התחלתי להעביר את שיטת הריפוי, ואכן רבים מתלמידיי מטפלים כיום בשיטת לחיצות ההחלמה בארץ ובעולם.


בימים אלו אני מטפל ללא הפסקה בירושלים, תל אביב והוד השרון.

היכולת ללוות ולסייע למטופלים במסע החיים שלהם, תורמת לחיי.


מטופליי משתחררים ממחלות ומכאובים, מתמודדים בהצלחה עם דילמות ואתגרים,

מפתחים תפיסת עצמי נועזת ומלאת עוצמה נוכח השגת יעדיהם, מפתחים כישורי חיים,

ממצים את ההזדמנויות הניכרות בדרכם ונוסקים מעלה מעלה בהנאה גדולה.

הידיעה הזאת, אליה אני נוכח שוב ושוב בחדר הטיפולים, ממלאת אותי אושר.

אודות ירון מרגולין
bottom of page