top of page

"בעזרת הלחיצות הוא עזר לי לשחרר טראומות, זיכרונות קשים מהעבר ורגשות עצורים. את כל המחסומים שהיו, הצלחתי לראשונה לפתוח"

כשהגעתי לירון הייתי אבודה ולא, לא האבודה שאנשים בדרך כלל מדברים כאשר הם חושבים על דיכאון תקופתי או שמשהו קשה קרה להם והם לא מצליחים להתמודד לבד. אני ידעתי את שמי וידעתי את כל הפרטים על חיי, אבל לא הצלחתי להיזכר מי אני ובהחלט לא יכולתי לראות לאן אני הולכת.

באותה תקופה הייתי במערכת יחסים מתעללת, נכון החבר שלי לא הרביץ לי ולא קילל אותי אבל הוא הצליח להוציא ממני כל זהות וכל רצון, הוא הצליח לאלף אותי לקליפה ריקה ולשכנע אותי שבשבילי זה יותר טוב להיות קליפה שלו.
היית ילדה בת 20, ללא תעודת בגרות וללא תכנונים לעתיד. את רוב זמני ביליתי בלרצות את ה"חבר" ההוא מהקליפה והייתה לי מערכת יחסים בעייתית עם הורי. לא היו לי כל כישורים לעבודה ולא בטחון עצמי.

במשך השנים הייתי בכמה טיפולים. הבעיות שלי היו  מוכרות לי בהחלט ודובר איתי על כל מיני "כלים" שיעזרו לי להתמודד ולגדול אך לא קיבלתי אותם.
ירון דיבר איתי בגובה העיניים, והוא הראשון שהתייחס אלי באמת. הייתי עבורו נערה, בנאדם רגיל, נורמאלית. הוא לא תייג אותי בשל הבעיות שלי ולא ריחם עלי. הוא הקשיב לי, ומפגישה לפגישה סידר את חדר הטיפול כמו קן שיתאים לצרכיי. החדר הזר והאיש הפכו לבית שפוי שיכולתי לברוח אליו, להיות נורמלית, להיות אני.

כחלק מהטיפול השתמש ירון בשיטת הלחיצות שפיתח בשביל רקדניו, שיטת טיפול במגע. בעזרת לחיצות אלו הוא עזר לי לשחרר טראומות, זיכרונות קשים מהעבר ורגשות עצורים. הלחיצות האלו עזרו לי להיפתח רגשית, להתמודד עם הכאב הפנימי. ירון לחץ ואני דיברתי. אני לא יודעת איך זה קרה, אבל באמת דיברתי… ככה הוא לימד אותי לסמוך על האנשים שאוהבים אותי.

את כל המחסומים שהיו, שלא הצלחתי למגר דרך הדיבור בטיפול אחר, הצלחתי לראשונה לפתוח.
זה היה תהליך ששינה לגמרי את חיי. בתחילה פחדתי, והאמת שלא האמנתי בזה אבל הסכמתי לנסות. אני שמחה שניסיתי. היו רגעים אני זוכרת בזמן הלחיצות שהרגשתי את הכאב עולה ובכיתי, אבל לאחר מכן הרגשתי הקלה מאד גדולה. בהסתכלות לאחור זה היה כאילו שירון נתן לי את המפתח אל העולם, זה שפותח את המנעול לאותו מקום כואב ומאפשר לאנשים כאובים באמת להתמודד ולתקן.

בתוך הטיפול גידלתי עמוד שדרה, למדתי לסמוך על עצמי, למדתי להתמודד מול אנשים-מול החיים ולהתמודד עם רגישות היתר שלי. כן למדתי המון. למדתי להיות חזקה ולמדתי שזה בסדר ליפול לפעמים, כל עוד יודעים מתי מספיק עם הנפילה  ואז קמים. זה היה בסדר להיות אני ואפילו טוב. והכי חשוב למדתי איך להתייחס לעצמי.
החלטתי יום אחד ללמוד. אני שלא סיימתי תיכון. מה זה לא סיימתי, לא הייתי בכלל בשיעורים. חוץ מירון, מי לא היה מוכן להוכיח שאכשל …

זה סיפור ארוך, אבל עשיתי בגרות ופסיכומטרי בפרק זמן קצר. האמת ב 3 חדשים.

ואז התבקשתי לכתוב על חיי לאוניברסיטה וכאן ירון הפתיע, אבל ממש. הוא ביקש שאשנה ושארשום שעשיתי את כל הבגרויות והפסיכומטרי במשך שנה שלמה והסביר שפשוט לא יאמינו לי. לקח לי הרבה זמן להבין שהשקר הזה שכנע אנשים שאני אמיתית וכן, אני התקבלתי לאוניברסיטה !

 

אני !

היום אני סטודנטית לתואר ראשון, יש לי חבר אליו אני מאורסת ואני יכולה להגיד שהייתי מאחלת לכל בחורה בחור כזה.

היחסים שלי עם המשפחה טובים ואני מרגישה חזקה. יש לי שאיפות, יש לי עתיד.

בכל אבן דרך אני יודעת שאני יכולה, בכל התמודדות קשה אני חשה אותו ואת הגאווה ויודעת שהוא מסתכל ואומר נו כבר… בגללו, אני מרגישה ככה, שהוא שם, ולפניו מעולם לא הייתה לי התחושה הזו.
ירון לימד אותי ליהנות מהחיים והדביק אותי באהבה שלו והתשוקה שלו אליהם.
ירון הוא יותר ממטפל,
ירון הוא מלאך. מלאך ששומר עלי.
תודה ירון על כל מה שעשית בעבורי, על שהיית אי של שפיות, מילותייך חרוטות בראשי ועולות בכל זמן שאני זקוקה להן. בזכותך היום אני אדם שמח. ושיהיה ברור לך שאתה מגיע לחתונה שלי.

מ.א.

bottom of page